Green Street Hooligans 2005 yapımı Suç/Ceza türüne giren o efsane filmi gelin bir de biz holiganlar.com gözüyle bakalım. Ülkemizde de %93’lük oranında beğenilen bu aşırı taraftarları konu alan film 7.4 imdb puanı ile unutulmaz filmler listesindedir.

Yeşil Sokak Holiganları Puanları;

  • Beyazperde 4.5/5
  • Filmmodu 8/10
  • Sinemalar.com 8.2/10

İngiltere’nin sokaklarında geçen aşırı taraftar gruplarından holiganizmi konu alan film suç, ceza kategorisi dışında dram filmi olarak da değerlendirilmektedir.

Yeşil Sokak Holiganları Filmi Yapımı

yesil-sokak-holiganlari

Lexi Alexander tarafından ve yapımını üstlenen yönetmenin filminin başrollerini Elijah Wood ve Charlie Hunnam beraber paylaşmaktadır. Orjinal adı Hooligans olan film çeşitli ülkelerde değişik isimlerle anılmaktadır. Futbolun futbol olduğu zamanlarda, kalbinin Brezilya ve İngiltere’de attığı dönemlerde artan vandalizm, şiddet ve holiganlığı gerçek hayat hikayeleri ile ekrana sunmuştur.

Film Yönetmeni : Lexi Alexander

Film Yazarları : Lexi Alexander, Dougie Brimson, Josh Shelov

Film Oyuncuları : Elijah Wood, Charlie Hunnam ve Claire Forlani gibi isimler oynamaktadır.

Yeşil Sokak Holiganları Özeti

Haksız yere okuldan atılan bir Harvard öğrencisi, Londra'ya taşınır ve burada futbol holiganlığının şiddetli yeraltı dünyası ile tanışır. Spor ve futbol konusunda hiçbir bilgisi olmayan başrolümüz zamanla tanıştığı arkadaşları ile beraber maçlara gitmeye başlar. Bu maçların ne kadar şiddetli, arbedeli olduğunu sezdiği vakit iş işten geçmiştir. Artık holiganlık duygusu içine kazımıştır.
Kadın bir usta yönetmenden futbolun artık sadece bir spor, futbol olmadığına dair sarsıcı bir dram örneğinin en büyük filmlerindendir. Bir zamanlar futbolun kalbinin attığı Brezilya ve İngiltere'de giderek yükselmeye başlayan holiganlığı, vandalizmi ve fanatizmin en sert, en kanlı bir biçimde ortaya koyan Yeşil Sokak Holiganları filmi, Milwall ve WestHam United futbol kulüpleri arasındaki rekabete, şiddete dair de güzel sekanslar barındırıyor.

Fragman

Yeşil Sokak Holiganları Filmi Orjinal Fragmanı. Fragmanını izlediğinizde filmin ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz. Holiganlar ekibi olarak sadece fragramınını paylaştığımızı bilmenizi isteriz. Filmin tamamını yasalar çerçevesinde paylaşmamız malesef yasaktır.

Yeşil Sokak Holiganları Filminden Görüntüler

Filmin içerisinden bir kaç kareyi sizlerle paylaşıyoruz. Film 2005 yapımı olduğu için malesef hd kalitede resimler elimizde mevcut değildir. Holiganlar ekibi olarak bu filmi şiddetle öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir