Galatasaray, 19 Haziran’da seçime gidecek ve Fatih Terim’le yeni bir anlaşma yapılmaması nedeniyle o tarihe kadar hocasız kalacak. Galatasaray ayrıca sezonu da erken açmak zorunda kalacak. Manchester United’ın UEFA Avrupa Ligi’nde kupayı Villarreal’e kaptırması Galatasaray’ın malesef işine gelmedi. Bu gelişmeyle sarı-kırmızılılar, Şampiyonlar Ligi’ne 2. ön elemeden katılacak. Aslan’ın Devler Ligi gruplarına kalması için artık önünde buluna 3 turuda geçmesi gerekecek.

ÇOĞUNUN SÖZLEŞMESİ BİTTİ!

Ayrıca 5 kiralık, 12 oyuncunun (Gedson, Arda, Onyekuru, Halil, Sarachi / Emre Akbaba, Emre Taşdemir, Ömer Bayram, Linnes, Donk, Şener, Etebo) sözleşmelerinin bitmesine az kalması da Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı öncesinde herkesi düşündürüyor.

İlk maçını 20-21 Temmuz’da oynayacak olan Cimbom’u 2. eleme turunda üç takım bekliyor. Sarı-kırmızılılar, Celtic (İskoçya), PSV Eindhoven (Hollanda) ve Sparta Prag (Çekya) ekiplerinden biriyle eşleşecek.

KADRO PANİĞİ HİSSETTİRİYOR

Galatasaray Kulübü, 19 Haziran’da yapılması beklenen seçimlerden 2 hafta sonra, UEFA’ya 25 kişilik kadrosunu bildirmesi gerekiyor. Bu yakın tarihde Galatasaray’da bir panik havası hissettirmeye başladı.

20-21 Temmuz’da başlayacak Avrupa macerası için transfer süreci daha kritik hale gelirken listenin nasıl şekilleneceği şimdilik bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir