Erling Haaland hem günümüzün hem de geleceğin en önemli golcülerinden biri olarak görülüyor.

Real Madrid’den Manchester United’a Avrupa’nın en büyük kulüpleri onunla sözleşme imzalamak istiyorlar. Oyuncunun Borussia Dortmund ile sözleşmesi var ve serbest kalma maddesi 2022 yazından itibaren geçerli olacak. Bu nedenle Dortmund onu bir sezon daha tutmayı planlıyor.

Pek çok kişinin bilmediği şey 2018 yılının yaz aylarında Haaland’ın üst seviye bir kulübe katılmaya çok yaklaşmasıdır: Juventus onunla sözleşme imzalamaya gerçekten çok yakındı.

Nitekim 2017 yılının Aralık ayında Juventus Erling ve ailesini Juve-Inter derbi maçını tribünlerde seyretmeleri için stadyumlarına davet etti. Onun hakkında iyi şeyler düşünüyorlardı ve ertesi yaz Haaland’ı Norveç’teki ilk kulübü Molde’den 5 milyon euro bonservis bedeliyle satın almaya çalıştılar.

Oyuncunun yanıtı: “Hayır, teşekkürler.” oldu. Çünkü Erling RB Salzburg’a transfer olmak ve orada düzenli forma şansı bulmak istiyordu.

Karşılaştırdığımız zaman eğer Juventus’a imza atmış olsaydı kulüp onu bir yıllığına başka bir İtalyan takımına kiralayacaktı veya şu anda İtalya 3. liginde bulunan 23 yaş takımına gönderecekti.

Erling her iki seçeneğin gerçekleşecek olmasından dolayı memnun değildi. O zamanlar çok gençti ama düzenli olarak ilk 11’de oynamak istiyordu. Ayrıca Şampiyonlar Ligi’nde de oynayabilmek için RB Salzburg’a transfer oldu.

Bu onun için harika bir seçim ve plan oldu. Çünkü sonrasında Borussia Dortmund’a imza attı ve uluslararası futbolun yıldızı oldu. Bugün dünyanın en iyi kulüpleri onu istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir