Tartışmalı, kavgalı, sanatlı ve aynı zamanda da tarihi bir başarıya adım atan sanatçı Ahmet kaya kimdir, bugün gelin hep beraber holiganlar.com ailesi olarak bundan bahsedelim. Ahmet Kaya Türk müziğinde dinleyicilere çeşitli alternatif müzik sunan sanatçılarımızdandır. 28 Ekim 1957 yılında Malatya’da dünyaya gözlerini açan sanatçı beş kardeşin en küçüğü olarak oğlu olmuştur. Anası Erzurum halkından babası ise Kürt halkındandır.

Hem Ahmet Kaya hem de diğer sanatçıların mp3 indir gibi konularında sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Gerçek Ahmet Kaya kimdir?

Herkes bilir Ahmet Kaya’yı. Kürt asıllı sanatçı. Peki gerçek Ahmet Kaya’yı bilen var mıdır acaba?

Henüz 6 yaşlarında iken bağlama çalmayı öğrenmiş ve müziğe gönül vermeye bu yaşlardan başlamıştır. Babasının çalıştığı iş yerinde düzenlenen bu organizasyonda ilk kere sahneye çıkmıştır. 1972 yılına gelindiğinde İstanbul’a yerleşmiştir. Hem çalışmak zorunda kaldı bununla birlikte hem de açık öğretimden liseyi tamamlamıştır. Bayağı fazla geçen zamandan sonra İstanbul Eğitim Enstitüsü’nde keman kısmınde okumaya başlamıştır. Yasak afiş basmaktan dolayı içeri alınan Ahmet Kaya sanat yaşamını hapisten sonra şekillendirmeye başladı ve sayısız türküler çıkardı. 2000 yılına gelindiğinde Fransa’nın başkenti Paris’te hayata veda etti.
Ünlü sanatçı Ahmet Kaya 28 Ekim 1957 senesinde beş kardeşin en küçüğü olarak oğlu olmuştur.
Ahmet Kaya 184 cm boy uzunluğuna sahip olmakla beraber oldukça heybetlidir..
Hayatının son dönemlerine doğru oldukça kilo aldığı ailesi tarafınca bildirilen Ahmet Kaya en son 120 kilo idi.

Ahmet kaya şarkıları indir
Ahmet kaya’nın bir çok şarkısı dillerde gezmektedir. Bu şarkılara da bizimle ulaşabilirsiniz. Ünlü türkücü Ahmet Kaya vefat ettiğinde 43 yaşlarında idi. Ünlü türkücü Ahmet Kaya’nın eşi kızının annesi Gülten Kaya’dır.

Ahmet Kaya Penceresiz Kaldım Anne indir. Ahmet kaya’nın annesi için yazdığı nadide şarkılardandır.
Ahmet Kaya’nın Gülten Kaya ile evliliğinden olan bir kızı mevcuttur; kızının ismi Çiğdem Kaya’dır.
28 ekimde hayata merhaba dediği malum Ahmet Kaya’nın burcu terazidir.
Liseyi açık öğretimden tamamlayan Kaya İstanbul’da bulunan eğitim enstitüsünden ve burada ki keman bölümünden mezun olmuştur.
Sevilen şarkıcı Ahmet Kaya’nın aslen Adıyamanlı olduğu tahmin ediliyor.
1957 senesinde anne ve babasının işinden dolayı göç etmiş oldukları Malatya’da doğmuştur.Ahmet Kaya 2000 yılında Fransa’nın başkenti Paris’te hayata veda etmiştir.Ahmet Kaya’nın bugüne değin birçok albüme imza attığı ve çoğu bestesini de kendisinin yaptığı bilinmektedir. Bu albümler içinde en çok yankı uyandıranları ise; ‘An Gelir, Tedirgin, başkaldırıyorum, Dinle Sevgili Ülkem, Ağlama Bebeğim, Sevgi Duvarı, Şafak Türküsü, Acılara Tutunmak, bitkin Demokrat, Dokunma Yanarsın, hoşçakalın Gözüm’dür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir